Apie maneTOMAS VASILIAUSKAS

Tomas Vasiliauskas

Sveiki, mano svetainės lankytojai.

Meistrauju 23 metus. Nuo pat vaikystės mėgdavau nueiti pas tėtį į dirbtuvę ir stebėti, kaip iš metalo gabaliuko gimsta papuošalas. Taip pamažu įsitraukiau į juvelyrikos meną. Mokiausi ir patirties sėmiausi pas geriausius to meto juvelyrus.

Juvelyrika džiugina žmones nuo seno – jos istorijos pradžių pradžia Afrikoje, Mesopotamijoje, Graikijoje. Kiekvienoje kultūroje juvelyrika turėjo skirtingas naudojimo taisykles. Pavyzdžiui, juvelyriniai dirbiniai buvo visuomeninio statuso atspindys ir Senovės Romoje tik išrinktieji galėjo dėvėti papuošalus, o Islamo religija draudžia vyrams juos nešioti. Kiekvienas juvelyrinis dirbinys turi savo istoriją. Tokie dirbiniai kaip sagės ir sagtys atsirado kaip funkcionalūs gaminiai, ir tik vėliau evoliucionavo į papuošalus.

Kiekvieno juvelyro misija, manyčiau, yra kliento viziją paversti realiu gaminiu, atspindinčiu jo asmenybę, jo poreikius. Todėl prieš gimstant kiekvienam dirbiniui aptariame, kaip klientas tą gaminį įsivaizduoja, kokį metalą ir kokį akmenį nori panaudoti, nes tas papuošalas turi atspindėti žmogaus charakterį ir derėti prie jo, bet tai kartu ir meno kūrinys, išlaikantis savo vertę ilgam. Todėl nuolat domiuosi juvelyrikos naujovėmis, metalo apdirbimo technika, naujausiomis dizaino tendencijomis ir stengiuosi, kad kiekvienas klientas, matydamas papuošalą, norėtų sugrįžti vėl ir vėl.

– Tomas Vasiliauskas